603 863 576

                         

Sádrokartony

Sádrokartonová deska je základním prvkem suché výstavby. Už z názvu je patrné, že jádro je tvořeno chemicky upravenou sádrou. Deska je pak z obou stran kryta speciálním pevným kartonem, který desce dodává pevnost a stabilitu. Sádrokartonové desky se vyrábějí obyčejné, impregnované do vlhkého prostředí a se zvýšenou protipožární odolností. Na trhu jsou však i speciální desky s minerálními vlákny, zajišťující zateplování a mající tak výborné tepelně-izolační vlastnosti.

Sádrokartonové desky se vyznačují hned několika pozitivními vlastnostmi:

  • nehořlavost
  • elektrická a pachová neutrálnost
  • poréznost
  • schopnost regulovat klima v interiéru
  • naprostá zdravotní nezávadnost

 

V našem sortimentu najdete sádrokartonové desky včetně veškerého příslušenství

 

Sádrokartonové desky

Sádrokartonové desky jsou základní součástí sádrokartonových systémů suché výstavby. Desky GKB se používají pro obklady nenosných stěn, stropů a podhledů, GKBi v prostorách se zvýšenou vlhkostí, GKF mají zvýšenou požární odolnost, desky GKFi mají vlastnosti obou předešlých. V systému suchých podlah se používá LaPlura - podlahová deska

 

 

Sádrokartonové profily

CD a UD sádrokartonové profily na stropy a šikminy, CW a UW sádrokartonové profily pro montáž příček, zesílené sádrokartonové profily UA a rohové a ukončovací sádrokartonové profily.

 

 

Tmely, násypy, lepidla pro sádrokarton

Tmely, násypy, lepidla a penetrace - izolace proti vlhkosti, vyrovnání povrchů, vyplnění spár a zajištění těsnosti vůči vodě, popřípadě i plynům, finální úpravy atd. pro sádrokarton v interiéru.

 

 

Upevňovací prvky pro sádrokarton

Šrouby, hmoždinky a další upevňovací prvky pro výstavbu ze sádrokartonu.

 

 

 

 

Ostatní příslušenství

Pásky, příslušenství, těsnění a revizní dvířka pro sádrokarton.

 

Technické listy

V těchto technických listech najdete možné skladby materiálů v jednotlivých konstrukcích, způsoby uchycení spodní kostrukce i vzdálenosti kotvících prvků...